Energia Dla Ciebie

Czy modernizacja układu pomiarowego jest niezbędna przy zmianie dostawcy prądu?

Odkąd możliwe stało się zmienianie dostawców prądu, z opcji tej korzysta coraz więcej osób – zarówno klienci indywidualni, jak również firmy. Oprócz największych i najpopularniejszych sprzedawców energii elektrycznej na rynku działa bardzo wielu mniejszych dostawców, którzy w celu pozyskania nowych klientów są w stanie wyjść im naprzeciw z bardzo atrakcyjnymi ofertami. Okazuje się, że zmiana dotychczasowego dostawcy może wiązać się z niemałymi oszczędnościami w skali roku. Warto zatem przejrzeć oferty dostępnych aktualnie firm tym bardziej, że zmiana dostawcy prądu jest bezpłatna.

Zmiana dotychczasowego sprzedawcy energii elektrycznej sposobem na mniejsze rachunki

Koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej mogą stanowić niemałe obciążenie dla budżetu, dlatego też warto przyjrzeć się swoim fakturom i sprawdzić, czy aby przypadkiem niepotrzebnie się nie przepłaca. Nie ma bowiem sensu korzystać latami z usług tego samego dostawcy prądu, jeśli dostępne są znacznie atrakcyjniejsze oferty. Sprzedawców energii elektrycznej jest bardzo wielu, a ich oferty można zestawić ze sobą w internetowych porównywarkach w celu znalezienia dla siebie tej najkorzystniejszej. Wystarczy skontaktować się z wybranym dostawcą czy też przesłać mu swoje rachunki za prąd, a on przygotuje dla swojego potencjalnego klienta ofertę i to całkowicie za darmo. Procedura zmiany sprzedawcy energii obejmuje zaledwie kilka kroków. Najczęściej jest tak, że wystarczy udzielić pełnomocnictwa swojemu nowemu sprzedawcy, który zajmie się w imieniu klienta wypowiedzeniem umowy z jego dotychczasowym dostawcą prądu i skontaktuje się z operatorem systemu dystrybucyjnego. Jest to zatem bardzo duże ułatwienie. Warto od razu zaznaczyć, że zmiana dostawcy nie wiąże się z jakimikolwiek przerwami w dostawie prądu.

Czy modernizacja układu pomiarowego jest niezbędna przy zmianie dostawcy prądu?

Czasami wraz ze zmianą dotychczasowego dostawcy prądu związana jest koniecznością dostosowania liczników. Najczęściej jednak koszty modernizacji układu pomiarowego ponosi właściciel liczników, czyli dystrybutor. Inaczej wygląda to oczywiście w przypadku, kiedy to liczniki są własnością przedsiębiorcy. Wówczas będzie on musiał ponieść koszty związane z ich dostosowaniem, czyli zapłacić za taką operację z przysłowiowej własnej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *