Energia Dla Ciebie

Darmowy prąd ze słońca

Dzięki postępowi technologicznemu możliwe jest wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii typu słońce, wiatr czy woda do wytworzenia prądu. To z kolei pozwala na ogrzanie całego mieszkania i cieszenie się ciepłą wodą w kranie. Słońce dostarcza energię całkowicie za darmo i przez najbliżej miliony lat nic nie wskazuje na to, żeby miało to ulec zmianie. Wystarczy zainwestować w ogniwa fotowoltaiczne, aby korzystać z darmowej energii słonecznej. 

Darmowy prąd ze słońca 
Dzięki bateriom słonecznym możliwe jest gromadzenie energii ze Słońca i przetwarzanie jej w energię elektryczną. To pozwala na korzystanie z prądu nawet wtedy, kiedy pozostali mają przerwę w dostawie prądu od swojego dostawcy. Pamiętajmy jednak o tym, że większość urządzeń w naszych domach jest przystosowana do zasilania prądem zmiennym, a w przypadku baterii słonecznych wytwarzany jest prąd stały. Dlatego też, aby móc czerpać korzyści z darmowej energii słonecznej, należy wyposażyć się w falownik odpowiedzialny za dostosowanie częstotliwości i napięcia prądu do wymagać posiadanej sieci elektrycznej. Ogniwa fotowoltaiczne montuje się najczęściej na dachach, ale równie dobrze można je umieścić na stojakach czy też na elewacjach, konstrukcjach wolno stojących lub nawet na zewnętrznych żaluzjach.

Energia z paneli tańsza od energii wytwarzanej przez wiatraki?
Jeszcze wcale nie tak dawno temu uważano, że stosowanie paneli słonecznych w Polsce nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż przeważają tutaj w dużej mierze pochmurne dni. Teraz z kolei okazuje się, że energia elektryczna generowana przez urządzenia fotowoltaiczne jest tańsza od tej produkowanej przez farmy wiatrakowe. Wszystko to zawdzięczamy ciągłemu udoskonalaniu tego typu urządzeń. Ponadto cieszą się one coraz większą popularnością, szczególnie w krajach rozwijających się. Dzięki temu można korzystać z energii słonecznej po coraz niższych cenach. Same ogniwa fotowoltaiczne stały się znacznie tańsze i łatwiej dostępne. Tak więc coraz bardziej energia wiatrowa jest wypierana przez energię słoneczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *