Energia Dla Ciebie

Energia dla firm w relatywnie niskiej cenie

Koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej w przypadku większych firm potrafią w dużym stopniu nadwyrężyć budżet. Przedsiębiorcy nieustannie poszukują sposobów na ich zredukowanie, nie biorąc nawet pod uwagę możliwości oferowanych przez fotowoltaikę. Za granicą korzystanie z alternatywnych źródeł energii cieszy się ogromną popularnością. Wiele firm jest w stanie pokryć większość, jak i nie nawet całość, zapotrzebowania na energię właśnie z odnawialnych źródeł. Przekłada się to na ogromne oszczędności w skali roku.

Energia dla firm w relatywnie niskiej cenie

energia dla firm

W wielu krajach fotowoltaika wykorzystywana jest już na masową skalę, coraz częściej szuka się taniej energii dla firm. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki której mogę całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię i znacząco zredukować koszty. W Polsce fotowoltaika jest nadal stosunkowo mało rozpowszechniona, ale nie brakuje przedsiębiorców, którzy przekonali się już o licznych korzyściach płynących ze stosowania technologii PV. Nie jest żadną tajemnicą, że dostępne na rynku instalacje fotowoltaiczne są w stanie wytworzyć tańszą energię elektryczną niż tradycyjne elektrownie. Z kilka lat koszty pozyskiwania energii słonecznej będą jeszcze niższe niż z sieci, co wiąże się z ogromnymi oszczędnościami w skali roku – szczególnie dla dużych i prężnie rozwijających się firm. Ponadto przedsiębiorstwo korzystające z odnawialnych źródeł energii będzie uniezależnione od wahań cen prądu.

Instalacja fotowoltaiczna w leasingu?

Chociaż kupno i montaż instalacji fotowoltaicznej jest jednorazową inwestycją, to jednak na zwrot będzie trzeba poczekać co najmniej kilka lat. Oprócz możliwości uzyskania dofinansowania czy też preferencyjnego kredytu, dostępna jest także opcja wzięcia systemu solarnego w leasing. Nawet jeśli instalacja fotowoltaiczna nie będzie w stanie pokryć całkowitego zapotrzebowania firmy na energię, to z całą pewnością pozwoli na uzyskanie niemałych oszczędności w skali roku. Można ją wykorzystać do kompensowania mocy biernej i w przypadku obiektów handlowych.