Energia Dla Ciebie

Energia elektryczna dla firm – z jakiej oferty skorzystać?

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego dostawcy energii elektrycznej, to warto wiedzieć, że mamy możliwość dokonania zmiany, na co z resztą decyduje się coraz więcej firm i odbiorców indywidualnych. Dzięki temu możemy liczyć na oszczędności na kosztach energii. Wraz z pojawieniem się takiej możliwości, sprzedawcy energii zdali sobie sprawę, że w celu zdobycia klientów, należy wyjść im naprzeciw z bardziej korzystną ofertą, dzięki czemu odbiorcy mogą liczyć na mniejsze czy większe korzyści. Na którą ofertę zatem się decydować?

Energia elektryczna dla firm – z jakiej oferty skorzystać?
Podczas wybierania dostawcy prądu należy pamiętać o tym, że energia elektryczna ma jednakową jakość, niezależnie od tego, na którego z nich się zdecydujemy. Niestety sprzedawcy mogą manipulować ceną, dzięki czemu ich oferta staje się mniej lub bardziej atrakcyjna dla potencjalnego klienta. Jako, że wybór dostawcy prądu nie jest łatwy ze względu na sporą ilość zróżnicowanych ofert, warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować swoje potrzeby. Chociaż Urząd Regulacji Energetyki umożliwił nam przegląd serwisu pozwalającego na porównanie cen poszczególnych sprzedawców, to jednak wielu z nich wprowadza dodatkowe opłaty, które nie zostały przez niego uwzględnione. W praktyce może więc okazać się, że wybrana przez nas oferta wcale nie jest tak bardzo atrakcyjna w rzeczywistości. Nie powinniśmy więc kierować się jedynie najniższą stawką za energię elektryczną.

Ile rzeczywiście zapłacimy za energię elektryczną?
Jeśli liczymy na zaoszczędzenie na kosztach energii, to należy dokładnie zapoznać się z regulaminem i umową danego sprzedawcy. Powinniśmy sprawdzić wysokość opłaty handlowej, na która składają się miesięczne opłaty za każdy licznik i punt poboru, czyli koszty obsługi rozliczenia. Naszej uwadze nie powinny umknąć także warunki wypowiedzenia umowy, aby nie doszło do sytuacji, ze będziemy skazani na zapłacenie kary umownej za jej wcześniejsze rozwiązanie. Bezpieczne są umowy na czas nieokreślony. Ważną kwestią jest także sprawdzenie, czy aby przypadkiem dany dostawca nie oferuje niższych opłat pod warunkiem, że będziemy musieli zakupić u niego dodatkowe produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *