Energia Dla Ciebie

Energia elektryczna – jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Podczas wybierania dostawcy energii elektrycznej, należy kierować się nie tylko jednostkową ceną, ale także wiarygodnością usługodawcy i jego doświadczeniem. Chociaż najczęściej wybieramy dobrze znane i duże firmy specjalizujące się w sprzedaży energii, to jednak na rynku powstają także mniejsi dostawcy, którzy mają całkiem atrakcyjne oferty. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wybierania dostawcy prądu, aby móc liczyć na możliwość zaoszczędzenia?

Energia elektryczna – jak wybrać odpowiedniego dostawcę?
Wybór dostawcy prądu nie jest obecnie łatwy ze względu na dużą liczbę usługodawców, jednakże nie powinniśmy zostać skuszeni wyłącznie stosunkowo niską ceną. Bardzo ważna kwestią jest także to, czy dany usługodawca jest wiarygodny, dzięki czemu będziemy mogli uniknąć bardzo nieprzyjemnych konsekwencji swojej decyzji w przyszłości. W celu potwierdzenia rzetelności dostawcy, warto sprawdzić go w Urzędzie Regulacji Energetyki, która zajmuje się wydawaniem koncesji na sprzedaż energii elektrycznej. Nie bez znaczenia jest także obszar działania i liczba klientów, a dane te również można sprawdzić na stronie URG. Jak jeszcze można sprawdzić opinie na temat danego usługodawcy? Na jego korzyść będzie przemawiać także posiadanie dużych jednostek samorządu terytorialnego wśród odbiorców, co potwierdza jakość świadczonych usług.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania dostawcy prądu?
Jeśli liczymy na długofalowe oszczędzanie pieniędzy, to kierowanie się wyłącznie najniższą stawką w umowę mija się z celem. Podczas wybierania dostawcy energii elektrycznej, należy zwrócić uwagę na wysokość opłaty handlowej, a dokładniej na to, czy jest ona stała przez cały okres obowiązywania umowy. Ważne są także koszty i warunki wypowiedzenia aktualnie obowiązującej umowy, jak również okres, na jaki ma zostać zawarta nowa. Nie bez znaczenia są także dodatkowe profity w postaci bonusów i gratisów typu kilka miesięcy bezpłatnego użytkowania prądu. Powinniśmy też dowiedzieć się, czy w pobliżu znajdują się palcówki sprzedawcy oraz czy możliwe będzie skontaktowanie się z nim drogą telefoniczną czy mailowa o każdej porze dnia i nocy.