Energia Dla Ciebie

Fotowoltaika – Twoja energia dla domu

Temat odnawialnych źródeł energii jest znany coraz szerszemu gronu odbiorców i niektóre urządzenia są coraz chętniej stosowane zarówno przez firmy, jak i przez prywatne domy.

Fotowoltaika – co to dokładnie jest?
Fotowoltaika lub panele fotowoltaiczne to inaczej panele słoneczne, które zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Są one bardzo często mylone z kolektorami słonecznymi, jednak zasada ich działania jest zupełnie inna. Panele fotowoltaiczne nie podgrzewają wody, a jedynie przekształcają energię słoneczną w elektryczną. Takie panele bez problemu można podłączyć do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. W ten sposób domownicy otrzymują tańszy prąd w gniazdkach, który można wykorzystać na ogrzanie wody i całego domu. Ponadto energia dla domu pochodząca z paneli fotowoltaicznych może być magazynowana, zużywana na bieżąco lub odsprzedawana w zależności od rodzaju instalacji.

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne?
Opłacalność fotowoltaiki stale rośnie, ponieważ instalacja zapewnia ponad 25 lat bezobsługowej pracy wytwarzając darmowy prąd praktycznie każdego dnia. Ponadto należy podkreślić, iż rozwój technologiczny oraz wzrost zainteresowania fotowoltaiką sprawił, że koszty instalacji spadły o 99% od roku 1973. Mikroelektrownie PV do 40 kW nie wymagają żadnych specjalnych pozwoleń, a operator ma obowiązek podłączenia ich do sieci w przypadku, kiedy nie przekraczają one mocy przyłącza elektrycznego danego gospodarstwa domowego. Ponadto panele nie tylko oszczędzają pieniądze wydawane na prąd, ale również dbają o środowisko. Koszty instalacji zwracają się po okresie ok. 9-10 lat, natomiast jeśli inwestor skorzysta z dotacji, wówczas okres ten skraca się do 6-7 lat.

Dlaczego Innogy?
Innogy jest wiarygodnym i sprawdzonym dostawcą energii, któremu zaufało już ponad 930 tysięcy klientów. Firma oferuje nowoczesne instalacje fotowoltaiczne wraz z montażem oraz pomoc przy dofinansowaniu inwestycji. Ponadto dzięki kompleksowej i profesjonalnej obsłudze każdy klient otrzyma odpowiedzi na nurtujące go pytania w dziedzinie fotowoltaiki. Po kontakcie z doradcą i wizji lokalnej specjaliści dokonają wyceny ostatecznej instalacji, na podstawie której zostanie podpisana umowa finalna. Innogy zaprojektuje, zbuduje oraz podłączy całą instalację fotowoltaiczną w taki sposób, aby klient mógł z niej bez przeszkód korzystać zasilając energią elektryczną pochodzącą z paneli cały dom.

Dowiedz się więcej na: www.innogy.pl/pl/dla-domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *