Energia Dla Ciebie

Odnawialne źródła energii doskonałym rozwiązaniem- audyt energetyczny

Już od wielu lat ludzie pragnęli wykorzystać energię słoneczną. Pod koniec XIX wieku pierwszym badaczem, który zajął się tą tematyką był Henryk Hertz. Stworzenie pierwszych prototypów urządzeń, dzięki którym była nadzieja na wykorzystanie promieniowania słonecznego do konwersji w energię elektryczną dało nadzieję także Albertowi Einsteinowi, który kilkadziesiąt lat później wyjaśnił zjawisko efektu fotoelektrycznego. Za swoje odkrycie otrzymał Nagrodę Nobla, a my dzisiaj możemy bez ograniczeń korzystać z tej wiedzy. Zatem czy warto?

Krzemowe panele fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązanie

Zdecydowanie wykorzystywanie energii odnawialnych jest bardzo opłacalne. Jest to często darmowa energia, którą wystarczy jedynie zamienić na energię elektryczną. Urządzenia do konwersji wspomnianej energii takie jak panele fotowoltaiczne wbrew pozorom nie są drogie. Obecnie nie tylko częściowo są finansowane przez gminy, ale także charakteryzują się wysoką sprawnością co oznacza, że inwestycja szybko się zwraca.

Audyt energetyczny wskazany

Sprawność paneli fotowoltaicznych uzależniona jest także od warunków nasłonecznienia panujących w danym obszarze. Jednak błędem jest stwierdzenie, że panele nie działają gdy jest pochmurno. Aby dobrze wybrać model do naszego domu, przed montażem przeprowadzany jest kompleksowy audyt energetyczny, na podstawie którego specjaliści dobierają odpowiednie parametry urządzeń i przystosowują je do naszej okolicy.

Choć pierwsze prace nad stworzeniem krzemowego ogniwa fotowoltaicznego nie zakończyły się powodzeniem, z czasem ta technologia została coraz bardziej udoskonalona. Dlatego w dzisiejszych czasach możemy wyróżnić aż trzy generację ogniw słonecznych, z czego pierwsza na bazie krzemu wciąż wiedzie prym. Są to często ogniwa słoneczne łączone w panele, które posiadają najwyższą sprawność. To właśnie dzięki nim można zyskać wiele darmowej energii i zmniejszyć nasze opłaty.

Coraz więcej ludzi w ostatnim czasie przekonuje się do tej darmowej energii. Jednak według statystyk wciąż jesteśmy daleko w stosunku do innych państw Unii Europejskiej.