Energia Dla Ciebie

Prąd dla domu dzięki ogniwom fotowoltaicznym

Coraz więcej mówi się o energii fotowoltaicznej. Nasuwa się jednak pytanie, czy rzeczywiście wytwarzanie energii elektrycznej ze słońca ma sens i czy się opłaca? Jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, to znacznie popularniejsze są kolektory słoneczne, jednakże dostarczać ciepło można także za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Nadal jednak ich wykorzystanie w domach jednorodzinnych jest stosunkowo rzadkie.

Prąd dla domu dzięki ogniwom fotowoltaicznym

To ile energii zostanie wytworzonej przez ogniwa fotowoltaiczne, zależy od intensywności promieniowania słonecznego. Duże znacznie ma także sama budowa ogniw, od czego zależeć będzie sprawność przemiany energii słonecznej w elektryczną. Same ogniwa nie wystarczą do cieszenia się darmowym, domowym prądem, gdyż w panelach uzyskuje się prąd stały. Do zasilania domowych urządzeń potrzebować będzie z kolei prądu przemiennego, dlatego też konieczne będzie przetworzenie go. W tym celu potrzebować będziemy dodatkowych urządzeń. Nie unikniemy więc zakupu falownika. Warto wiedzieć jeszcze coś, a mianowicie to, że magazynowanie energii elektrycznej w akumulatorów nie jest tanie ani praktyczne. Znacznie korzystniejsza będzie odsprzedaż nadwyżek energii do sieci. Tak więc nie tylko możemy zaoszczędzić na odnawialnych źródłach energii, ale dodatkowo jeszcze zarobić.

Korzyści płynące z inwestycji w system fotowoltaiczny.

Dzięki systemowi fotowoltaicznego można cieszyć się tańszym prądem w każdym gniazdku w domu oraz wykorzystywać go do ogrzewania wody i pomieszczeń. Oprócz zużywania energii elektrycznej na bieżące potrzeby i magazynowania jej, można ją także sprzedawać. Zaletą tego typu instalacji jest to, że mamy darmowy prąd z energii słońca, uzyskujemy ponad 25 lat gwarancji, a przy tym nie trzeba martwić się obsługą czy wymianą czegokolwiek. Co więcej, decydując się na montaż i uruchomienie domowej mikroelektrowni o mocy nieprzekraczającej 40 kW, nie musimy starać się o uzyskanie pozwolenia. Z kolei operatorzy są zobowiązani do podłączenia paneli fotowoltaicznych do sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *