Energia Dla Ciebie

Rodzaje taryfy g12

W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele taryf energetycznych do wyboru, dzięki którym możemy wybrać najlepszą ofertę idealnie dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. G12 to tzw. taryfa nocna w której to gospodarstwa domowe zapłacą niższe stawki za prąd w godzinach nocnych, a wyższe w godzinach dziennych.

Taryfy G12W

G12W to taryfa, której wysokość stawki zależy nie tylko od godziny, ale także od dnia. Warto wspomnieć o tym, że tzw. „taryfa weekendowa” nie jest oferowana przez wszystkich dostawców i bardzo często możliwość skorzystania z niej jest uzależniona od zainstalowanych urządzeń pomiarowych. Bardzo często możliwość skorzystania z taryfy G12w mają wyłącznie duże gospodarstwa domowe, które rocznie zużywają powyżej 3000 kWh. Taryfa weekendowa to doskonała propozycja nie tylko dla gospodarstw domowych, ale również dla akademików, domów dziecka, klasztorów, hospicjum czy plebani. G12W to najlepsza propozycja dla osób, które dni robocze spędzają głównie poza domem.

O czym należy pamiętać wybierając taryfę?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa taryfy G12 powinny zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe opłaty. Na rachunku oprócz standardowej ceny za energię czynną, może znajdować się także dodatkowa opłata abonamentowa, która jest naliczana co miesiąc. Im dłuższy okres rozliczeniowy, tym opłata jest na mniejszą kwotę. Na ostateczną ceną „rachunku za prąd” składa się także opłata za dostawę energii elektrycznej. Warto wspomnieć również i o tym, że taryfy mogą zmieniać wyłącznie te osoby, które korzystają z ofert rynkowych albo urzędowych. W dzisiejszych czasach możliwości mamy naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby przeanalizować wszystkie dostępne oferty i wybrać te, dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze.