Energia Dla Ciebie

Wybór dostawcy gazu dla firmy

Zmiana dostawcy gazu dla firmy może przynieść mnóstwo korzyści, zwłaszcza w postaci oszczędności. Wielu dostawców oferuje ciekawe pakiety i zniżki dla przedsiębiorstw, dlatego warto się z nimi zapoznać i je porównać. Na jakie aspekty oferty dostawcy gazu należy zwrócić szczególną uwagę?

Cena za 1kWh gazu ziemnego
Nie ma co ukrywać, że to właśnie cena odgrywa najważniejsza rolę przy wyborze nowego dostawcy gazu, chodzi nam przecież głównie o to, aby zakup gazu dla firmy był jak najbardziej opłacalny. Musimy jednak wiedzieć, że na rachunek za gaz składa się przynajmniej kilka pozycji, które zależą zarówno od ilości zużytego gazu, jak również od okresu rozliczeniowego. Istotna będzie więc nie tylko cena za 1 kWh czy 1m3 gazu, ale także opłata abonamentowa, która nierzadko świadczy o stopniu atrakcyjności danej oferty.

Gwarancja stałej ceny i inne zmienne
Podczas zakupu gazu dla firmy nie tylko cena będzie odgrywać znaczenie. Dobrze jest sprawdzić, czy wybrany dostawca oferuje nam gwarancję stałej ceny przez cały okres trwania umowy. Dzięki temu nie będziemy zależni od rynkowych wahań ceny gazu. Niemniej istotna będzie długość obowiązywania umowy. Dużym plusem jest możliwość wyboru czy chcemy podpisać umowę do końca roku bieżącego, czy decydujemy się na kontrakt na dłuższy okres. Czas wypowiedzenia umowy również ma znaczenie, jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy decydujemy się na zmianę dostawcy. Jedną z ostatnich rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę jest termin płatności. Niektórzy dostawcy proponują termin płatności wydłużony nawet do 14-21 dni od daty wystawienia faktury, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku firm, gdzie panuje stały przepływ gotówki. Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych czynników bez problemu powinniśmy znaleźć najlepszą ofertę, dopasowaną do naszej firmy.