Energia Dla Ciebie

Zmiana dostawcy prądu bez zbędnych formalności

Obecnie nie ma najmniejszego problemu ze zmianą operatora telefonicznego, dostawcy usług internetowych czy też sprzedawcy energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe staje się obniżenie wysokości dotychczasowych rachunków. Każda firma walczy wręcz o pozyskanie nowego klienta, dlatego też można liczyć na znacznie korzystniejsze oferty. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zmianę dostawcy prądu?

Jak zmienić dostawcę prądu, unikając papierkowej roboty?
Dzięki uwolnieniu rynku energii elektrycznej, konkurencja znacząco wzrosła, co przekłada się z korzyścią dla usługobiorców. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zmianę dotychczasowego dostawcy prądu, w efekcie czego mogą liczyć na obniżenie wysokości rachunków za zużytą energię. Warto jednak wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakończenie pracy z obecnym usługodawcą, że w celu zmniejszenia rachunków nie ma konieczności szukania nowego sprzedawcy. Najwięksi dystrybutorzy oferują bowiem swoim stałym klientom przedłużenie umowy, w zamian za atrakcyjny dla nich bonus.

Osoby niezadowolone z kwoty widniejącej co miesiąc na rachunku za prąd, ale wciąż pozostające przy tym samym dostawcy prądu, często przyznają się, że proces zmiany usługodawcy wydaje się być im zbyt skomplikowany i przerażają ich formalności. Okazuje się jednak, że stosunkowo łatwo jest zmienić dostawcę energii elektrycznej, a same formalności nie zajmują wiele czasu. Ponadto coraz więcej sprzedawców zapewnia, że zajmie się wszelkimi formalnościami za nas. Taką możliwość daje podpisanie umowy z upoważnieniem, co jest dla nas ogromnym ułatwieniem. Nie ma też większego kłopotu ze znalezieniem nowej oferty. Na stronach internetowych takich firm jak firma Innogy można wypełnić formularz, dzięki czemu konsultant sam się z nami skontaktuje i to w najodpowiedniejszej dla nas porze dnia. Są też dostępne czaty, dzięki którym można wypytać pracowników o nurtujące nas kwestie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zmieniasz dostawcę prądu? Sprawdź, czego będziesz potrzebować
Po wybraniu najkorzystniejszej dla siebie oferty, nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do zawarcia umowy. W tym celu potrzebne będą dowód osobisty, umowa z dotychczasowym sprzedawcą energii, umowa z lokalnym operatorem systemu dystrybucyjnego, ostatnie faktury i pełnomocnictwo do procesu zmian usługodawcy. Po podpisaniu umowy wszelkimi formalnościami i procedurami zajmie się nowy dostawca prądu. Odciąży on nas więc w kwestii powiadomienia dotychczasowego usługodawcy o wypowiedzeniu umowy, załatwienia spraw związanych z licznikiem oraz zgłoszenia wniosku sprzedawcy do lokalnego operatora systemu dystrybucyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *